Автор Тема: Много кратък разказ със снимки от Александър (Alex) Грозданов  (Прочетена 575 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aleksandar

• Модератор
  • Гъбар
Заедно с дъщеря ми, Елица, пристигнахме късно след обяд. Пред хотела на БНТ срещнах няколко стари познати и много непознати лица. На следващата снимка съм аз заедно с Ива Асьова, майката на Боби (седнала, с цигара в уста). За голямо съжаление, не зная имената на двете дами, изправени зад нас.

2950-0

Междувременно снимахме гъби, събрани от участниците. На следващата снимка е показана гъба, на която бих искал да науча името:

« Последна редакция: 09 Септември 2014, 14:26:31 от aleksandar »

Неактивен aleksandar

• Модератор
  • Гъбар
Още две снимки на непознати за мен гъби. Вероятно са били представени на изложбата на следващия ден - очаквам някой да ми помогне с идентификацията.
« Последна редакция: 09 Септември 2014, 13:56:58 от aleksandar »

Неактивен aleksandar

• Модератор
  • Гъбар
Преди обяд на следващия ден обикаляхме горите край пътя за връх Снежанка. Там снимахме красива мухоморка, вероятно Amanita submembranacea: 2958-0

Срещнахме и този пън със поостарели пърхутки, вероятно Lycoperdon pyriforme: 2960-1
« Последна редакция: 09 Септември 2014, 14:27:11 от aleksandar »

Неактивен aleksandar

• Модератор
  • Гъбар
2966-0     2968-1

След обяд отидохме до Широка лъка. Нямахме време да търсим гъби из гората, но срещнахме семейство от селото, което си беше набрало пачи крак и се готвеше да го подготви и затвори в буркани.   
« Последна редакция: 09 Септември 2014, 14:22:33 от aleksandar »

el modo

• Гост
Алекс,много млади плодни тела на Gyromitra infula.