Автор Тема: Не е лесно да се носят  (Прочетена 1946 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dunga

• Гъбар
Не е лесно да се носят
« -: 16 Май 2014, 19:10:00 »
Здравейте!
Както се очакваше многото дъжд доведе до много гъборастеж.
Направих два излета за печурка - и двата бяха удивително успешни.
Първият - в събота на 10.05.2014 - за около два часа успях да напълня две торби с
разкошни гъби - на кантарчето излязоха малко под осем килца.
Пораздадох, поядохме, пак раздадох и в сряда - на 13.05.2014 отново пак там.
Този път не ми бе никак леко - 4 торби и добре , че си взех раницата.
Брах пак около 2 часа, ама колата ми бе далече и се озорих докато я стигна.
Кантарчето показа 14 килца.Този път сложих и в буркани.
Съпругата ми ме подсети, че е добре да снимам поне част от улова...
Ето какви красавици има!

Неактивен Valyo

• Гъбар
    • Гъбарите
Re: Не е лесно да се носят
« Отговор #1 -: 18 Май 2014, 22:38:17 »
Dunga, радвам се, както на късмета ви, така и че сте решили да го споделите с нас. Не е лошо занапред да казвате обаче поне от кой регион сте, за да носи отчета някаква полезна информация за нас като любители-гъбари.

Неактивен dunga

• Гъбар
« Отговор #2 -: 19 Май 2014, 17:09:38 »
Приемам забележката на Вальо, действително забравих за това.
От София град съм, а мястото е на гъбобера е до село Негушево - в началото на Средна Гора, макар че това едва ли е от голямо значение за повечето колеги- гъбари.По-важното е,че има мнооого!
Вчера се поразходих и над Горна баня - към Бонсовите поляни - пълно с гъбари....понабрах към 3 килца печурка, имаше и много майска гъба, но червива....а челядинки - на корем, но честно казано ме хваща секлет да ги бера и този път ги пропуснах.

Неактивен Julygan von Emona

• Гъбар
« Отговор #3 -: 20 Май 2014, 06:51:05 »
Тази година е година на челадинката. Дори и тук в Еминския балкан където независимо от сезона по пасбищата челадинката е изключителна рядкост -  сега имаше индустриални количества и все още се срещат. Моля PNedelev или някой друг от сериозните познавачи, във връзка с нестабилността в популациаята от челадинки през различните години, да обясни на какво се дължи. dunga вярно е че брането на челядинки е сръдкава работа, ама каква картофена крем супа се осъществява при тяхното участие - не е истина! Аз не пропускам, а тези които останат са отлични за сушене. В голяма степен запазват аромата си!
« Последна редакция: 20 Май 2014, 06:59:43 от Julygan von Emona »

Facebook Comments