Автор Тема: дервишка гъба или напръстник  (Прочетена 1888 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dinko62

• Гъбар
дервишка гъба или напръстник
« -: 11 Май 2014, 16:15:48 »
Не мога да определя коя гъба е, намерих я на 800м. н.в. в страни от горска пътека, доста преминала миризмата и е на кенеф/ извинявам се за израза/.

Неактивен DimiturVelin

• Гъбар
Re: дервишка гъба или напръстник
« Отговор #1 -: 14 Май 2014, 11:16:59 »
Хубава находка! Проверете род Mutinus. http://manatarka.org/list/mutinus-caninus/

Неактивен rioskata

• Гъбар
« Отговор #2 -: 07 Юли 2014, 10:26:36 »
Честито Динко,
много добра находка! 2009 г. ходих два последователни дни в Балкана /Рила планина/ да снимам гъбета и когато на третия ден отидох отново, но да бера срещах този красавец, но разбира се не носех фотоапарата. Може би и поради тази и други причини от този вид имаме малко снимки във www.fungibg.com. dinko62, би ли предоставил снимки на гъбата за публикуване на споменатия сайт? Ако имаш желание прати на fungibg@gmail.com и напиши как искаш да се изпише името ти на снимката.

Неактивен dinko62

• Гъбар
« Отговор #3 -: 15 Юли 2014, 10:02:13 »
Здравей, Риоската опитах да намеря връзка в fungibg com за да изпратя снимката но не успях. Дайте Скайп адрес или в феисбук или тук  в гъбите и гъбарите на лични съобщения.

el modo

• Гост
« Отговор #4 -: 28 Юли 2014, 00:24:57 »
Хахха,Риоската,когато иска,става неоткриваем.Прати ми ги на мен,аз ще му ги препратя.Нямам позволение да напиша личния му мейл,затова и цялата галимация.  ;D не забравяй да запишеш цялото си име и фамилия.  :o   el_modo@mail.bg

Facebook Comments