Автор Тема: Смръчкули, Morchella  (Прочетена 2086 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DimiturVelin

• Гъбар
Смръчкули, Morchella
« -: 11 Март 2014, 07:46:34 »
Тук слагам връзка към един албум на Michael Loizides: https://www.facebook.com/media/set/?set=pcb.223483194520817&type=1

Неактивен Julygan von Emona

• Гъбар
Re: Смръчкули, Morchella
« Отговор #1 -: 11 Март 2014, 09:41:39 »
Благодаря г-н DimiturVelin, аз вече в една друга тема споменах, че не съм намирал смръчкули на живо. В един италиански youtoub клип видях горе долу в какви места и през кой сезон следва да се търсят. В Еминска планина над която по силата на обстоятелствата съм "поел шевство" има само едно подобно място. Още на 20-25 03. ще го посетя и ще се разтърся.
« Последна редакция: 11 Март 2014, 22:40:11 от Julygan von Emona »

el modo

• Гост
« Отговор #2 -: 20 Март 2014, 12:24:31 »
Аз ти желая успех и с нетърпение очакваме отчет от твоите смръчкулови ( а и не само) подвизи. Еминската планина трябва да дава чудатости,радвам се,че си имаме още един агент от този край..  ;)

Неактивен Julygan von Emona

• Гъбар
« Отговор #3 -: 22 Март 2014, 08:06:41 »
......Еминската планина трябва да дава чудатости,.....
Благодаря Ви el modo Аз съм бивш министерски чиновник и считайте, че отчета ще бъде направен според изискванията на този форум с цялото бюрократично майсторство, натъпкано в съзнанието  ми през изминалите десетилетия. Що се касае до "чудатостите" които очаквате от мен, да открия в ареала на Еминска планина, опасявам се, че няма да съм на Ваше ниво. Сравнен с повечето гъбари тук и във фейсбуг-групата, аз съм далеч от познанията, които всички вие притежавате. Определям себе си като гъбар малко под средно-статистическо ниво. Така че (NB!) "чудатости" сигурно съществуват но дали ще влезнат в моя обектив - съмнявам се, че просто ще ги пропусна. Разбира се аз пожелах да бъда всред вас защото от определен момент насам интереса ми към гъбите надхвърли чисто кулинарните ми потребностти, така че ще се старая и в направление "чудатости" да направя каквото мога.
« Последна редакция: 22 Март 2014, 08:08:22 от Julygan von Emona »

Неактивен DimiturVelin

• Гъбар
« Отговор #4 -: 08 Април 2014, 08:59:19 »

Неактивен DimiturVelin

• Гъбар
« Отговор #5 -: 08 Април 2014, 09:01:46 »

Неактивен DimiturVelin

• Гъбар
Смръчкула под бряст
« Отговор #7 -: 22 Април 2014, 09:53:46 »
Смръчкули под бряст, надморска височина 550 м. Край Влахина река, под село Влахи. 21 април 2014. След пет дена непрестанен дъжд.2811-0

Неактивен aleksandar

• Модератор
  • Гъбар
« Отговор #9 -: 12 Май 2014, 20:43:56 »
Димитре, чудесна колекция от снимки на смръчкули си направил !

Facebook Comments