Автор Тема: Какъв вид панчушка е това  (Прочетена 1789 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ilko57

• Гъбар
Какъв вид панчушка е това
« -: 14 Октомври 2013, 19:26:47 »
Каква е панчушката?Расте на буков пън .

Неактивен PavelN

• Админ
  • Гъбар
Re: Какъв вид панчушка е това
« Отговор #1 -: 17 Октомври 2013, 13:13:13 »
В този случай е малко трудно да се избере между Hypholoma fasciculare и Hypholoma sublateritium. Според мен все пак е Hypholoma fasciculare (отровна пънчушка) с по-червена шапката.

Неактивен ego3p

• Гъбар
« Отговор #2 -: 03 Ноември 2013, 11:53:05 »
Здравейте,мислех да пускам нова тема ,но по случайност погледнах тази и така като гледам ми се струва че намерих миналата седмица същата гъба в големи количества в Люлин планина.Голямо впечатление ми направи,че при по-големите и по-стари групички те бяха като посипани с брашно.Гризнах си съвсем малко от ръбчето на една от гъбите и в началото беше сладникаво,а след това при напълно сдъвкване стана супер горчиво,кисело,люто.От скоро се зарибих да ходя за гъбки и почти нищо не зная,затова и не рискувам с консумация преди да съм на 100% сигурен на какво съм попаднал,а бях набрал от тези за "всеки случай" ,но ги изхвърлих :))

el modo

• Гост
« Отговор #3 -: 04 Ноември 2013, 05:59:08 »
Здравей!
Брашното е спороносния слой на гъбетата..Можеш ли да качиш снимка на твоята армилария да видим как изглежда отдолу?

Неактивен ego3p

• Гъбар
« Отговор #4 -: 04 Ноември 2013, 21:14:53 »
Ами за съжаление не,мислех че съм ги снимал,но се оказа че не съм :) ...Обаче на втората снимка най-горната гъба от групичката се вижда откъм ламелите,но май трябва снимката да се свали,в сайта каято се уголеми е отрязана :)

Facebook Comments