Автор Тема: За пъви път на среща с гъбарите  (Прочетена 1911 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен babaviva

• Гъбар
Ще участваме за първи път на среща на групата в Осогово. По пътя природата е изсипала цялото великолепие на май.877-0

На една полянка намираме първите гъби - челядинки. [ Specified attachment is not available ]
Настанихме се в хижата на ДАП, тук радушно ни посрещнаха хижарите и тъжната, но добра Зорица. За снимката тя специално се усмихва. [ Specified attachment is not available ]
Вечерта все още сме сами във вилата и търсим контакти в основната хижа - Осогово. Тук купонът вече тече. [ Specified attachment is not available ]
За съжаление,не  след дълго, съпругът ми Игнат получава треска и след необходимите съвети от прекрасното лекарското семейство Ирена и Иво от Тетевен, се прибираме в нашата хижа... Изпълнихме всичките им съвети, но уви...
На другия ден се налага да си тръгнем, но все пак преди това намираме едно находище от пънчушки. [ Specified attachment is not available ]
Илия Трайков най-подробно ни запознава с белезите на отровните и ядливите. От сърце му благодарим!
Желанието ни обаче да обсъдим практическите стъпки за създаване на сдружение на гъбарите в България, тоз път не се осъществява...

Неактивен aleksandar

• Модератор
  • Гъбар
Re: За пъви път на среща с гъбарите
« Отговор #1 -: 30 Май 2013, 10:36:50 »
Кратък, но чудесен разказ ! Жалко, че няма гъби в него.
Бабавива, разкажете в две изречения - откъде сте, имената ви (ако пожелаете), докъде сте с познанията за гъбите ?

Неактивен babaviva

• Гъбар
« Отговор #2 -: 30 Май 2013, 15:57:11 »
Имам снимки и на гъби, но не мога да ги кача, защото наистина съм баба на 66 години и децата ми не живеят в България,  за да ми помогнат.
Казвам се Величка Божинова, съпругът ми - Игнат Тасев. Берем десетина-дванадесет вида гъби отпреди повече от 25 години. Нямаме много познания, защото сме ги учили от от любители и най-вече от един много сведущ гъбар Иван Сечанов, който вече не е сред нас. Преди време издадохме книга с рецепти за най-разпространените гъби. Георги Георгиев се заинтересува от нея и носехме последния екземпляр, но... така и не се яви възможност да му я покажем. Различаваме повече видове и преди всичко - отровните. Затова много се вълнувахме от срещата - възхитени сме, че сте открили толкова много видове.

Неактивен PavelN

• Админ
  • Гъбар
« Отговор #3 -: 31 Май 2013, 22:29:03 »
Моля, опитайте се отново да прикачите вашите снимки. Съжалявам за създаденото неудобство и се надявам проблема да е вече отстранен.

Facebook Comments