Автор Тема: Пролетна сбирка на групата.  (Прочетена 8574 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пролетна сбирка на групата.
« -: 19 Януари 2013, 21:30:21 »
Другари, нека помислим за една сбирка през месеците април-май. Първото ми предложение е за село Горно поле, на 3-4км от град Маджарово, / Източни Родопи/. Има къщи за гости с достатъчно добра леглова база.

Неактивен aleksandar

• Модератор
  • Гъбар
Re: Пролетна сбирка на групата.
« Отговор #1 -: 20 Януари 2013, 12:21:01 »
Добра идея! Предложеното място е доста далеч за почти всички от Групата, но вероятно ще е подходящо за пролетен гъбобер. Може би втората половина на май е по-подходящото време за провеждането й. Все пак много зависи от дъждовете и температурите през април и май.

Неактивен Scleroderma

• Гъбар
« Отговор #2 -: 20 Януари 2013, 15:03:24 »
Предложението е примамливо, определено. В района има добри рехави широколистни горички. Ходил съм там към средата на април и вече имаше гъби, немного, но хич не и малко - и видово разнообразие и количества от някои видове, примерно да речем челядинки. Определено мисля, че си заслужава. Струва ми се също, че Сашо е прав, че най-добре ще е втората половина на май месец. Освен това районът е красив и ако човек не е ходил там, си заслужава да отиде.

« Отговор #3 -: 20 Януари 2013, 15:18:26 »
Ако не успея да кача снимки от Горно поле тук ще ги публикувам във фейсбук групата.

Неактивен Scleroderma

• Гъбар
« Отговор #4 -: 20 Януари 2013, 17:16:48 »
Няколко мои снимки от района. Има доста рехави дъбови горички, като тази на снимката. Също келявогабърови и смесени припечни широколистни гори и храсталаци.

Неактивен DimiturVelin

• Гъбар
« Отговор #5 -: 21 Януари 2013, 09:14:34 »
Съгласен относно района. Страхотен е, особенно преди летните суши и след тях. Но бих Ви предложил за първа пролетна сбирка Осогово. Дет се вика да проверим миналогодишните пожарища. Покрай Струма съм намирал Morchella esculenta, а в планината покрай границата с Македония можем да потърсим смръчкули от групата conica/ellata. А и сякаш Осогово по-ни е наблизо за повечето от групата
« Последна редакция: 23 Януари 2013, 02:05:30 от DimiturVelin »

Неактивен Scleroderma

• Гъбар
« Отговор #6 -: 21 Януари 2013, 18:36:35 »
Да, и това определено е примамлива идея, особено имайки предвид моята много стара слабост към Осогово.

« Отговор #7 -: 30 Януари 2013, 09:13:09 »
И аз се съгласявам за Осогово. При все, че никога не съм ходил там, а Родопа ми е на близо. Хижи, биваци?

Неактивен Scleroderma

• Гъбар
« Отговор #8 -: 30 Януари 2013, 10:46:09 »
На Осогово има и читави хижи и нелоши (също не твърде скъпи) хотели. Но може би е добре Митака да каже за кои точно места мисли, че трябва да се обхождат и тогава да се избере подходящо място за спане. Аз не знам къде са тези пожарища.
« Последна редакция: 31 Януари 2013, 08:53:46 от Scleroderma »

el modo

• Гост
« Отговор #9 -: 30 Януари 2013, 23:57:42 »
Страхотно място...

Неактивен Scleroderma

• Гъбар
« Отговор #10 -: 01 Февруари 2013, 20:55:08 »
По въпроса за нощуването, ето примерно хотел Трите буки, който е един от популярните.
Не съм 100% сигурен, но като чета за двойните и тройните им стаи, оставам с впечатление, че двойката е 40 лв. (със закуските) за 2 души, т.е. 20 лв. на човек, което е съвсем приемливо. Тройките са 50 лв. с три закуски.
http://www.tribuki.com/

Доста кокетни изглеждат и стаите в хижа Осогово, забележете, че освен самостоятелни бани и т.н. има дори и WiFi. Цените са по-ниски от горния хотел, но изглежда са без закуска. Ресторантът им изглежда немалък, което пък си е важно, когато си говорим за гъбарска сбирка.
http://www.osogovo.bgjourney.com/

« Отговор #11 -: 02 Февруари 2013, 22:24:47 »
Много добре!

Неактивен Scleroderma

• Гъбар
« Отговор #12 -: 04 Февруари 2013, 17:49:22 »
Добре е хората да си кажат мнението, но от друга страна, плурализмът в тези случаи не помага, съм се убедил, защото започва едно, на мен ми е удобна тази дата, на друг - друга, на трети пък нищо от предложеното не му уйдисва...
Затова в такива случаи организаторите казват една дата и също дата, до която да се потвърди участие. При резервациите обикновено се иска и нещо като капаро, което също трябва да се предвиди да се даде (или всеки сам да си направи резервацията и/или превода на капарото).

Неактивен Iliatraikov

• Гъбар
« Отговор #13 -: 04 Февруари 2013, 22:28:01 »
Скъпи приятели, обръщам ви внимание че от 1 до 6 май са почивни дни, а на 11-ти ще се отработва 2-ри.

Неактивен Scleroderma

• Гъбар
« Отговор #14 -: 05 Февруари 2013, 11:16:47 »
Илия е съвсем прав и в тази връзка се правят някои промени в организацията. Ето новите неща по организацията.

Организира се пролетна среща на групата. Място - Осоговска планина. Време: 24, 25, 26 май.

Нощувките ще са 2 - 24/25 и 25/26, на 26 се пътува обратно. За място за нощуване се предлага хижа Осогово, където нощувките са приемливи като цени и условията изглеждат добри. В нощувката не се включва закуска. Ето линк към сайта на хижата: http://www.osogovo.bgjourney.com/

Моля, всички желаещи да участват, да потвърдят ПО МАКСИМАЛНО БЪРЗ начин на мен или на Dimitur Velin на лични съобщения/мейл. Не забравяйте да кажете, колко души ще сте. По-късно ще има информация, как точно ще се плаща капарото за резервацията (защото със сигурност ще има такова).

Ако някой иска, възможно е да се нощува и на хотел Трите буки, където цените са също приемливи и включват закуска. В този случай обаче, ще се наложи да си направите резервацията сами. Не забравяйте, че и при този вариант не е лошо да знаем, че ще участвате. Ето линк към сайта на хотела: http://www.tribuki.com/

Местата за нощувка имат ограничен капацитет, особено хижа Осогово, така че колкото по-скоро потвърдите участие, по-голяма е вероятността да може да се настаните, където предпочитате.

Неактивен DimiturVelin

• Гъбар
« Отговор #15 -: 07 Февруари 2013, 08:05:37 »
Към Борис и модератора. Опитах се да добавя срещата в "Календар", но има опцията само за една дата, а не за период. Та бихте ли добавили събитието и в "Календар"?

Неактивен aleksandar

• Модератор
  • Гъбар
« Отговор #16 -: 07 Февруари 2013, 10:35:49 »
И аз опитах да вкарам в календара и трите дни,но не се получи. Може би Павката знае как да стане.

Неактивен Scleroderma

• Гъбар
« Отговор #17 -: 07 Февруари 2013, 16:10:07 »
И аз не виждам опция за три дати.

Неактивен PavelN

• Админ
  • Гъбар
« Отговор #18 -: 07 Февруари 2013, 19:03:12 »
Отключих опцията да се добавят повече дни. Сега просто се избира дата (първия ден от мероприятието) и отдолу се посочва Брой дни.

Неактивен Scleroderma

• Гъбар
« Отговор #19 -: 07 Февруари 2013, 19:08:00 »
Мерси Павка! Видях, че сте сложили и на манатарка анонс за пролетната сбирка. И в тази връзка ми хрумна със закъснение, че такива записвания е най-добре да се случват с някаква готова бланка, която да се праща до някакъв специално регистриран за целта имейл, до който всички организатори имат достъп.

Facebook Comments